+38 (096) 544 94 85

Останні новини

Illustration
Травень 21, 2019
Новини компанії

POLYMERFLAME м. Мінськ, республіка Беларусь


Реновація скловолоконної чаші або як отримати новий басейн за кілька днів?
Це питання дуже часто виникає у власників басейнів зі скловолокна, на певному етапі їх експлуатації. Коли саме виникає це питання в першу чергу залежить від якості матеріалів, які були використані виробником при виробництві басейну, а в другу чергу – від умов експлуатації.
Ми представляємо технологію антиосмотичного захисту, відновлення зовнішнього вигляду і якісних характеристик склопластику. Давайте розглянемо проблемо, що зустрічається найчастіше. «Осмос» – найбільш тривожний, але не завжди зрозумілий феномен, який зазвичай має величезний вплив як на зовнішній вигляд басейну, так і на його конструктивну цілісність. Тому, якщо ви власник, такого басейну, ви повинні знати, як його визначити, і які з цього зробити висновки.
Що таке осмос?З наукової точки зору осмос – це вирівнювання концентрації розчину шляхом проходження розчинника через напівпроникну мембрану. У випадку з чашею басейну, розчинник – це вода, а мембрана – гелькоут. Процес відбувається так: з моменту запуску басейну і набору його водою, гелькоут починає вбирати воду, яка потім проникає до ламінату і починає повільно його руйнувати, вступаючи в реакцію з гідрофільними складовими смол і утворювати розчини кислот. Гелькоут діє як вибірково напівпроникна мембрана, дозволяючи простим молекулярним формам, таким як вода, проходити крізь них, але блокувати проходження більш складних молекул хімічних речовин – елементів розпаду ламінату, залишаючи їх під гелькоутом. Осмотичні пухирці з'являються тому, що розчинник (вода) намагається збалансувати концентрацію двох розчинів, проходячи через мембрану до розчину з більшою концентрацією (розчиненим елементів розпаду ламінату в корпусі), і процес буде тривати, поки не настане рівновага. Це означає, що чим більше концентрація розчину під гелькоутом, тим більше води прагне туди пройти, щоб розбавити його, і там виникає надлишковий гідравлічний тиск, що заподіює здуття гелькоуту. Різниця в тиску між двома розчинами, відома як «осмотичний тиск» може бути значною і досягати 60 PSI, тому не дивно, що можу з'являтися дуже великі пухирці. Зрозуміло, що коли басейн спущений, цей тиск прагне виштовхнути вологу назовні, в повітря. Але, на жаль, тільки вода може вийти через гелькоут, залишаючи всі продукти розпаду під ним. Тому, дуже важливо видалити їх з ламінату. і забезпечити умови, які зупинять розвиток цього процесу.
Як з цим боротися?За останні кілька років ми бачили дуже багато басейнів схильних до осмотичного ураження та з багатьма іншими проблемами, до яких схильний гелькоут (вицвітання, відкладення металів і солей жорсткості, хімічна втрата кольору, деламінація і т.д.). Ми представляємо технологію POLYMERFLAME – яка дозволяє відновити міцність, оновити зовнішній вигляд і забезпечити довговічність існуючого басейну. І що дуже важливо – зробити це якісно і швидко.
Суть нашої технології полягає в 3-х основних етапах:1. видаленні осмотичних пухирців і розшарувань склопластику (з проведенням їх ремонту);2. проведенні сушки чаші з видаленням в ламінаті кислоти, що утворилася;3. flame spray нанесенні термопластичного бар'єрного покриття з унікальними характеристиками.
Технологія POLYMERFLAME - дозволяє зробити зі старої чаші новий басейн всього за кілька днів.
Список використаної літератури:Boat Owner Practical by Nigel Clegg. Переклад С. СвістулаПристрій видалення вологи з пошкоджених багатошарових панелей. Ємельянов М.Д.Gelcoat Blisters - Repair, Diagnosis & Prevention. Book by Gougeon Brothers of WEST System.