Дякуємо!
Мы скоро с вами свяжемся!
Останні новини
POLYMERFLAME м. Мінськ, республіка Беларусь
Реновація скловолоконної чаші або як отримати новий басейн за кілька днів?
Це питання дуже часто виникає у власників басейнів зі скловолокна, на певному етапі їх експлуатації. Коли саме виникає це питання в першу чергу залежить від якості матеріалів, які були використані виробником при виробництві басейну, а в другу чергу – від умов експлуатації.
Ми представляємо технологію антиосмотичного захисту, відновлення зовнішнього вигляду і якісних характеристик склопластику. Давайте розглянемо проблемо, що зустрічається найчастіше. «Осмос» – найбільш тривожний, але не завжди зрозумілий феномен, який зазвичай має величезний вплив як на зовнішній вигляд басейну, так і на його конструктивну цілісність. Тому, якщо ви власник, такого басейну, ви повинні знати, як його визначити, і які з цього зробити висновки.
Що таке осмос?З наукової точки зору осмос – це вирівнювання концентрації розчину шляхом проходження розчинника через напівпроникну мембрану. У випадку з чашею басейну, розчинник – це вода, а мембрана – гелькоут. Процес відбувається так: з моменту запуску басейну і набору його водою, гелькоут починає вбирати воду, яка потім проникає до ламінату і починає повільно його руйнувати, вступаючи в реакцію з гідрофільними складовими смол і утворювати розчини кислот. Гелькоут діє як вибірково напівпроникна мембрана, дозволяючи простим молекулярним формам, таким як вода, проходити крізь них, але блокувати проходження більш складних молекул хімічних речовин – елементів розпаду ламінату, залишаючи їх під гелькоутом. Осмотичні пухирці з'являються тому, що розчинник (вода) намагається збалансувати концентрацію двох розчинів, проходячи через мембрану до розчину з більшою концентрацією (розчиненим елементів розпаду ламінату в корпусі), і процес буде тривати, поки не настане рівновага. Це означає, що чим більше концентрація розчину під гелькоутом, тим більше води прагне туди пройти, щоб розбавити його, і там виникає надлишковий гідравлічний тиск, що заподіює здуття гелькоуту. Різниця в тиску між двома розчинами, відома як «осмотичний тиск» може бути значною і досягати 60 PSI, тому не дивно, що можу з'являтися дуже великі пухирці. Зрозуміло, що коли басейн спущений, цей тиск прагне виштовхнути вологу назовні, в повітря. Але, на жаль, тільки вода може вийти через гелькоут, залишаючи всі продукти розпаду під ним. Тому, дуже важливо видалити їх з ламінату. і забезпечити умови, які зупинять розвиток цього процесу.
Як з цим боротися?За останні кілька років ми бачили дуже багато басейнів схильних до осмотичного ураження та з багатьма іншими проблемами, до яких схильний гелькоут (вицвітання, відкладення металів і солей жорсткості, хімічна втрата кольору, деламінація і т.д.). Ми представляємо технологію POLYMERFLAME – яка дозволяє відновити міцність, оновити зовнішній вигляд і забезпечити довговічність існуючого басейну. І що дуже важливо – зробити це якісно і швидко.
Суть нашої технології полягає в 3-х основних етапах:1. видаленні осмотичних пухирців і розшарувань склопластику (з проведенням їх ремонту);2. проведенні сушки чаші з видаленням в ламінаті кислоти, що утворилася;3. flame spray нанесенні термопластичного бар'єрного покриття з унікальними характеристиками.
Технологія POLYMERFLAME - дозволяє зробити зі старої чаші новий басейн всього за кілька днів.
Список використаної літератури:Boat Owner Practical by Nigel Clegg. Переклад С. СвістулаПристрій видалення вологи з пошкоджених багатошарових панелей. Ємельянов М.Д.Gelcoat Blisters - Repair, Diagnosis & Prevention. Book by Gougeon Brothers of WEST System.